Czy wiesz że

Od 20.08.2010 posiadamy certyfikat Rzetelnej Firmy, który jest szczególnym potwierdzeniem naszej rzetelności i terminowego regulowania zobowiązań.

PREPARATY CHEMICZNE DO UZDATNIANIA I KONDYCJONOWANIA WODY

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę preparatów związanych z przemysłowym uzdatnianiem i kondycjonowaniem wody.

Dla wody kotłowej oferujemy:

 • inhibitory korozji
 • preparaty wiążące twardość
 • preparaty wiążące tlen i dwutlenek węgla
 • preparaty nielotne – czysta para
 • preparaty lotne – zabezpieczające rurociąg pary i kondensatu przed korozją

Dla wody chłodniczej:

 • stabilizatory twardości węglanowej
 • preparaty antykorozyjne i dyspergujące
 • biodegradowalne preparaty biobójcze
 • preparaty biobójcze

Dla wody grzewczej :

 • stabilizatory twardości
 • preparaty antykorozyjne dla różnych typów stali

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem naszej firmy, a z przyjemnością spotkamy się z Państwem w celu przedstawienia szczegółowej oferty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie proponowane przez nas preparaty posiadają wymagane dopuszczenia i atesty PZH oraz zezwolenia Ministerstwa Zdrowia.

Poniżej prezentujemy tylko część preparatów z naszej bogatej oferty.

 1. Do wody pitnej:
 2. Do wody kotłowej:
 3. Do wody grzewczej:
 4. Do wody chłodniczej:
 5. Biobójcze-Biocydy:
 6. Środki przeciw zamarzaniu:
 7. Środki przeciw pienieniu:
 8. Środki neutralizujące:
 9. Środki do rozpuszczania wapna i rdzy:
 10. Środki czyszczące:
 11. Do układow membranowych (antyskalant):
 12. Koagulanty:

Preparaty chemiczne do uzdatniania i kondycjonowania wody

Woda to bezsprzecznie jedna z najważniejszych substancji i zarazem najcenniejszych surowców na naszej planecie. Skala jej wykorzystania wykracza daleko poza zastosowania konsumpcyjne czy spożywcze. Dziś woda wykorzystywana jest przy najróżniejszych procesach przemysłowych, począwszy od zasilnia urządzeń, poprzez ogrzewanie i chłodzenie, aż po zaawansowane czyszczenie czy rozcieńczanie innych substancji. Aby jednak ciecz nadawała się do wykorzystania w wymagających warunkach przemysłowych, powinna charakteryzować się odpowiednimi parametrami fizycznymi oraz chemicznymi. Ich poprawie służy profesjonalna chemia, produkowana przez Schweitzer-Chemie Polska. W tej kategorii dostępna jest nasza oferta obejmująca wysokiej klasy preparaty chemiczne do uzdatniania i kondycjonowania wody.

Wszystkie proponowane przez nas produkty i środki posiadają niezbędne atesty PZH oraz wymagane prawem zezwolenia, dzięki czemu wykazują nie tylko ponadprzeciętną skuteczność, ale również są w pełni bezpieczne dla użytkownika i środowiska.

Preparaty chemiczne do kondycjonowania wody kotłowej

Jakość zastosowanej wody to jeden z tych czynników, które w największym stopniu wpływają na efektywność oraz niezawodność kotłów i instalacji grzewczych. W przypadku tego rodzaju układów jednym z kluczowych procesów okazuje się redukcja ilości tlenu, który rozpuszczony w wodzie sprzyja powstawaniu korozji. Z tego powodu w bogatej gamie produktów, które oferujemy do kondycjonowania wody kotłowej, posiadamy m.in.:

 • preparaty chemiczne wiążące tlen i dwutlenek węgla,
 • lotne oraz nielotne środki służące zabezpieczaniu rurociągów,
 • inhibitory korozji oraz produkty wiążące twardość.

Środki do uzdatniania wody chłodniczej

Kolejną grupę preparatów do uzdatniania cieczy w procesach przemysłowych stanowią środki chemiczne dedykowane instalacjom wody chłodniczej. Poprawie fizykochemicznej struktury wody w instalacjach klimatyzacyjnych, podobnie jak w zamkniętych i otwartych systemach chłodzenia służą produkowane przez naszą firmę:

 • stabilizatory twardości węglanowej,
 • preparaty biobójcze – biocydy,
 • środki chemiczne o działaniu dyspergującym i antykorozyjnym,

Produkty chemiczne do korekcji wody w obiegach ciepłowniczych

Równie bogaty katalog produktów dedykujemy kondycjonowaniu wody w instalacjach grzewczych. Nowoczesne system ciepłownicze funkcjonujące m.in. w obiektach przemysłowych to efektywne i zarazem niezwykle wymagające układy. Ich wydajne i niezawodne działanie uzależniane jest w dużym stopniu od jakości wody w obiegu ciepłowniczym. Mając tego świadomość, oferujemy szeroką gamę stabilizatorów twardości oraz skuteczne i bezpieczne inhibitory korozji, a także preparaty antykorozyjne dla wszystkich najczęściej stosowanych rodzajów stali.

Biocydy i preparaty biobójcze

Uzupełnieniem naszego katalogu produktów wspierających kondycjonowanie wody w instalacjach przemysłowych są również biocydy, czyli preparaty likwidujące osady oraz siedliska mikroorganizmów odpowiadających za pogorszenie jakości i parametrów cieczy. Biobójcze środki chemiczne doskonale sprawdzają się jako eliminatory szkodliwych dla zdrowia bakterii, pleśni i grzybów, stanowiących poważne zagrożenie dla funkcjonowania układów grzewczych, chłodniczych czy klimatyzacyjnych. Skuteczność biocydów bierze się stąd, że posiadają one zdolność do blokowania przemiany materii oraz przemian energetycznych, przez co stanowią naturalną barierę dla rozprzestrzeniania się kolonii bakterii, zarazem skutecznie usuwając powstałe już osady.

Skuteczne i bezpieczne dla środowiska kondycjonowanie wody z produktami Schweitzer-Chemie Polska

Bogata oferta obejmująca preparaty chemiczne do uzdatniania i kondycjonowania wody w instalacjach przemysłowych to nie wszystko. Jako producent oraz lider na rynku profesjonalnej chemii do oczyszczania wody, służymy swoją wiedzą, doradztwem oraz wieloletnim doświadczeniem, pomagając naszym Klientom dopasowywać optymalne środki chemiczne do indywidualnych potrzeb. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz w celu skorzystania z naszych usług doradczych. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie procesu